fbpx

Campionatul Academiei de Șah Hannibal – Ediția 4

Bogdan Deac - C R G Krishna 0,0 - 5,0

Ravi Teja - Alexandru David 4,5 -2,5

Format și Program

Regulament

Citiți documentul în format PDF.

Participanți

Lista completă a jucătorilor.

Structura

Calificări (5 turnee de blitz, 9 runde, 3 minute + 2 secunde/mutare) 01 - 05 aprilie 2020

Semifinale (5 etape de blitz, 7 runde, 3 minute + 2 secunde/mutare) 06 - 10 aprilie 2020

Finala (Meciuri de minimum 8 partide de blitz, 3 minute + 2 secunde/mutare) 11 - 12 aprilie 2020

Premii

Clasament general (lei pentru locurile 1-10)

400/300/250/200/160/140/120/120/120/120

Calificare în Semifinale CASH 5 pentru ocupanții fără titlul FIDE din primele 10 locuri.

Cupe și Medalii pentru locurile 1-3, Trofeu pentru locul 4.

Rezultate Semifinale

Top 20

PC - Puncte de campionat (în funcție de locul ocupat în fiecare etapă)
PE - Puncte de etapă (obținute în urma celor 7 runde ale etapei)

User ChessCOM

Titlu

Player

Country

ELO

PC-MINIM

PE-MINIM

1

BogdanDeac

GM

Deac Bogdan-Daniel 

ROU

2625

75

24.0

2

raviteja81293

IM

Ravi Teja S. 

IND

2469

53

22.5

3

Sashadav97

IM

David Alexandru-Vasile 

ROU

2428

46

23.0

4

CrgKrishna

IM

Krishna C R G 

IND

2478

46

22.0

5

swayamsm

GM

Swayams Mishra 

IND

2489

41

21.5

6

vanea_03

IM

Schitco Ivan 

MDA

2467

35

20.5

7

Kobalia

GM

Kobalia Mikhail 

RUS

2614

27

20.0

8

SamuelGhimpu2003

FM

Ghimpu Samuel-Timotei 

ROU

2302

26

20.0

9

starworld123

IM

Raja Rithvik R 

IND

2408

21

19.0

10

Volodar_Murzin

IM

Murzin Volodar 

RUS

2465

19

19.0

11

vladjianu

GM

Jianu Vlad-Cristian 

ROU

2532

17

10.5

12

Adrianchess92

IM

Petrisor Adrian-Marian 

ROU

2404

11

18.0

13

SoltaniciR

IM

Soltanici Ruslan 

MDA

2410

10

18.0

14

YourDeath69

IM

Macovei Andrei 

MDA

2453

10

17.0

15

CalinGheorghiu

FM

Gheorghiu Calin 

ROU

2283

9

18.5

16

Marius_Abramciuc

FM

Abramciuc Marius 

MDA

2318

9

17.5

17

stoleriu

FM

Stoleriu George 

ROU

2349

8

17.0

18

SaraBlackPanther

FM

Assaubayeva Bibisara 

KAZ

2364

8

17.0

19

798-9

II

Visoescu Alexandru-Bogdan 

ROU

1795

7

18.0

20

imdvb6307

IM

Dobre Claudiu-Cristian 

ROU

2314

7

17.5